Altcoiny – alternatywa dla Bitcoina

Bitcoin dzięki swojej popularności stał się latarnią morską, która wyznacza drogę do łatwych pieniędzy, oraz nowego rynku, który stwarza wiele możliwości. W ciągu ostatnich paru lat powstały konkurencyjne kryptowaluty oparte o system działania Bitcoina, dzięki czemu mogą one zrobić sztuczną konkurencję dla pierwotnego pomysłu Satoshi Nakamoto. Jakie kryptowaluty możemy określić mianem konkurencji dla Bitcoina i czy warto się nimi zainteresować?

Konkurencja

O Bitcoine mówi się jako o pierwszej kryptowalucie, ponieważ jako pierwsza odniosła ona duży sukces i została przyjęta przez konsumentów, natomiast pozostałą część nazywa się powszechnie altcoinami. Jeszcze kilka lat temu można było doliczyć się na rynku ponad 300 różnych altcoinów, które posiadają podobny system działania co oryginał, jednak z drobnymi różnicami. Obecnie jest już ich 5 razy więcej.

Różne kryptowaluty i kryptogiełdy są niezbędne, aby zachować zaufanie do tego czym jest ten środek płatniczy. W momentach kiedy Bitcoin słabł na giełdzie (przez bańkę spekulacyjną jaka powstała w skutek jego nieustannego wzrostu), pozostałe kryptowaluty rosły w siłę dając konsumentom wybór.

Czy warto inwestować w Altcoiny?

Podobnie jak kiedyś w przypadku Bitcoina, nie można ocenić sytuacji na tyle precyzyjne żeby można było stwierdzić pewność takiej inwestycji. Każde działanie podejmowane przez nas w celach inwestycyjnych niesie za sobą ryzyko straty, więc na początek musimy być na nią gotowi. Jak w takim razie ocenić czy dana kryptowaluta ma szansę stać się drugim Bitcoinem?  Aby dany altcoin miał szansę rozwoju musi nieść za sobą pewne cechy:

● Ponadnarodowość

Nie może on być „namaszczony” narodowym wydźwiękiem, dzięki temu jego docelowy rynek nie będzie ograniczał się jedynie do terytorium danego kraju.

● Powszechność występowania

Musi on być dostępny na jak największej liczbie kryptogiełd, dzięki czemu zostanie on zauważony i szybciej przyjęty.

● Akceptowalność

Konieczne jest aby była możliwość jego wymiany na inne dobra w jak największej ilości sklepów stacjonarnych i internetowych.

● Prostota

Ma być prosty, ale bezpieczny.

Gdzie można kupić altcoiny?

Kryptowaluty kupimy na kryptogiełdach, które oferują nam możliwość sprzedaży jak i kupna różnych kryptowalut w zależności od naszych preferencji. Jednymi z bardziej rozwiniętych kryptogiełd mogą pochwalić się Chiny, gdzie popularność kryptowalut jest ogromna. Przykładowe giełdy kryptowalutowe to:

● BitBay
● Binance
● Bittrex
● KuCoin
● LiveCoin

Inne osoby, czytały również

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
(2 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...

Skomentuj