Do czego służą kantory kryptowalut?

Kantory kryptowalut są coraz chętniej odwiedzane przez wszystkie te osoby, które interesują się kryptowalutami a w szczególności Bitcoinem. Za pomocą kantorów kryptowalut, możemy dokonać zakupu różnego rodzaju kryptowaluty płacąc w PLN (Polski Złoty). Popularność wirtualnych walut jest coraz większa, dlatego na światowym rynku pojawia się coraz więcej kantorów z tej kategorii i warto o nich wiedzieć coś więcej.

Kantory kryptowalut – czym konkretnie są?

Kantory kryptowalut to specjalnie przygotowane platformy online, na których można zakupić kryptowaluty. Wszelkie transakcje dokonywane na tego typu platformach przebiegają sprawnie, bo przypominają zakup towaru w sklepie internetowych, z tą różnicą że kupujemy kryptowaluty zamiast nowej koszuli.

Waluty wirtualne kupuje się przy pomocy pieniędzy cyfrowych lub też tradycyjnych. Każdy sam decyduje o tym, ile konkretnie kryptowalut chce zakupić. Z pomocą kantorów kryptowaluty można nie tylko zakupić, ale również sprzedać. Przypomina to więc działanie tradycyjnych kantorów, w których można zakupić lub sprzedać takie waluty jak euro, funty brytyjskie czy też amerykańskie dolary.

Najczęściej z takich kantorów kryptowalut można skorzystać przy pomocy sieci internetowej, jednak powstają również stacjonarne kantory, w których realizuje się wybrane transakcje. Robi się to od ręki, zależnie od potrzeb konkretnych klientów. Kupione kryptowaluty można przechowywać w portfelu kryptowalut (więcej na ten temat) lub też przesłać bezpośrednio na giełdę, gdzie zainteresowani mogą nimi w dalszym ciągu obracać.

Kantory kryptowalut – jak przebiega transakcja i na co zwrócić uwagę?

Transakcje w kantorach kryptowalut przebiegają dużo szybciej, niż w przypadku tradycyjnych kantorów. Oprócz Bitcoinów można zakupić również wiele innych kryptowalut, w tym:

  • Ethereum,
  • Litcoiny,
  • Ripple.

Oczywiście takich kryptowalut jest dużo więcej, dlatego należy zastanowić się nad tym, w co konkretnie chce się zainwestować własne środki. Bitcoiny i inne kryptowaluty można kupić za waluty fiducjarne, mogą to być polskie złote lub też euro. Zakupione kryptowaluty przesyłamy na portfel do kryptowalut, który przyjmuje formę fizyczną (np.: ledger nano s) lub też elektroniczną (np.: trust wallet).

Jeśli ktoś chce sobie zapewnić anonimowość, może zdecydować się na zakup kryptowalut w punktach stacjonarnych, jednak trzeba mieć na uwadze, że w Polsce jest ich stosunkowo niewiele, np. w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu.

Korzystniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem są kantory internetowe, z których można skorzystać z każdego miejsca na świecie. Wystarczy mieć połączenie z Internetem. Kantory online są niezwykle proste w obsłudze, dlatego z zakupem kryptowalut nie będą mieć problemów nawet mniej doświadczone osoby. Za kryptowaluty możemy zapłacić kartę kredytową, przelewem bankowym a nawet kupić BTC przez blik. Przy kupnie kryptowalut należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

  • kursy,
  • bezpieczeństwo transakcji,
  • ilość dostępnych kryptowalut,
  • jakość świadczonych usług,
  • opinie innych użytkowników.

Na tej podstawie na pewno wybierze się dla siebie właściwe kantory, w których zrealizuje się wybrane transakcje i będzie można cieszyć się nowymi kryptowalutami w swoim portfelu. 

Jakie kantory kryptowalut występują w Polsce?

Jednym z najpopularniejszych kantorów kryptowalut na terenie Polski jest stacjonarny FlyingAtom, znajdujący się m.in. w Gdańsku czy Olsztynie. Dobrym wyborem będą także Tokeneo (internetowy), BitClude (internetowy), BitcoinPro.Exchange (wersja stacjonarna i internetowa), Quark Bitcoin Warszawa (stacjonarny), Bitcantor (internetowy), DIO MIO Arkadiusz Krata (stacjonarny), CoinLab (stacjonarny) czy też Kanga Exchange (stacjonarny). 

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
(3 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...

Skomentuj