Jaki kantor internetowy wybrać?

Pewnie zastanawiasz się, jaki kantor internetowy jest najlepszy, i potrzebujesz pomocy w wyborze tego, który oferuje najkorzystniejsze kursy walut. Aby ułatwić ci wybór, postanowiłem omówić najważniejsze zagadnienia związane z wymianą walut w internecie.

Jak pewnie zauważyłeś, ostatnimi czasy kantory online powstają jak grzyby po deszczu. W polskim internecie naliczyłem ich ponad 30. Możliwe, że kiedy czytasz ten artykuł, jest ich już znacznie więcej. Oferty większości kantorów są często dość standardowe i niezbyt atrakcyjne. Jak więc dokonać selekcji i ocenić, który kantor internetowy będzie odpowiedni dla Ciebie? Zapraszam do lektury.

Kantor internetowy może działać w dwóch modelach:

1. Model tradycyjny kantoru internetowego – właściciel prawdopodobnie już wcześniej prowadził kantor stacjonarny i uruchomił stronę internetową, na której można wymieniać waluty,

2. Model społecznościowej platformy wymiany walut (ang. peer-to-peer exchange).

Który model kantoru jest lepszy?

Okazuje się, że społecznościowa platforma wymiany walut wygrywa zawody cenowe, ponieważ to użytkownicy (a nie kantor) ustalają kursy kupna i sprzedaży walut. Rankingi i porównania najlepszych kantorów internetowych, które można znaleźć w internecie, oraz oferowane przez nich kursy często odbiegają od rzeczywistości. Dzięki społecznościowej platformie wymiany walut można zaoszczędzić – inaczej niż w tradycyjnych kantorach internetowych – naprawdę duże pieniądze. Nic więc dziwnego, że korzysta z niej większość świadomych kredytobiorców.

Dobrze, ale co to właściwie jest społecznościowa platforma wymiany walut?

W serwisach tego typu wymieniasz się z innymi użytkownikami walutą po kursie ustalonym przez użytkownika, bez różnicy pomiędzy kursem kupna i sprzedaży (czyli bez tzw. spreadu). To właśnie na spreadzie zarabiają banki i kantory. Wyeliminowanie spreadu w społecznościowych platformach wymiany walut pozwala na realne oszczędności – nawet do 8% w stosunku do tradycyjnych sposobów wymiany walut.

Jaką platformę wybrać?

Najdłużej działającą i najbardziej znaną społecznościową platformą wymiany walut w polskim internecie jest Walutomat.pl. Właścicielem platformy jest firma Currency One SA z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szyperskiej 14.

Walutomat

W ciągu 12 lat działania Walutomatu dokonano za jego pośrednictwem wymiany walut o wartości przekraczającej 100 miliardów złotych, a dzienna wartość zawieranych transakcji sięga 65 milionów złotych. Z miesiąca na miesiąc rośnie też liczba nowych użytkowników serwisu – w tej chwili platforma społecznościowa liczy już ponad 490 tysięcy użytkowników: kredytobiorców, firm, podróżujących za granicę prywatnie lub służbowo oraz emigrantów zarabiających w obcych walutach. Wymiana dużych kwot przez Walutomat daje nierzadko kilkanaście tysięcy złotych oszczędności na jednej transakcji. Platforma zbiera również bardzo dobre opinie w serwisie Opineo.

Przykładowo w dniu pisania tego artykułu, wymieniając za pośrednictwem Walutomatu 500 000 zł na euro, można otrzymać blisko 110 000 euro. W porównaniu do tradycyjnych kantorów można zaoszczędzić w ten sposób ponad 20 000 zł. To dlatego ciągle rośnie zainteresowanie Walutomatem firm z branży eksportowo-importowej, rynku turystycznego oraz prywatnych inwestorów.

Dla kogo jest Walutomat?

Z Walutomatu korzystać mogą zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa zarejestrowane w Polsce. Wymagane jest jedynie posiadanie w dowolnym polskim banku rachunków prowadzonych w walutach, które chcemy wymieniać np. konta w złotówkach i konta walutowego w euro.

Walutomat przyjmuje przelewy zagraniczne z 40 krajów europejskich. Pieniądze na wymianę walut można wtedy wysyłać bezpośrednio ze swojego zagranicznego konta.

Co zyskujesz rejestrując się w Walutomat.pl?

– Możliwość wymiany walut 24/7 po ustalonym przez siebie kursie
– Możliwość wymiany EUR, USD, CHF, GBP, CZK, DKK, NOK, SEK
– Obsługę wszystkich banków w Polsce
– Darmowe przelewy w Polsce w PLN
– Portfel walutowy
– Szybkie i korzystne przelewy zagraniczne
– Przelew natychmiastowy w EUR – Sepa Instant
– Atrakcyjny system rabatowy
– Wygodny dostęp do środków – wypłaty 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00-23:00
– Szybka wpłata za pomocą szybkich przelewów Przelewów24, kartą płatniczą, QR kodem, BLIKIEM
– Intuicyjna aplikacja mobilna
– Bardzo wysoka płynność skutkująca niskimi spreadami
– Możliwość wymiany zarówno automatycznej jak i po ustalonym przez siebie kursie
– Jakość Biura Obsługi Klienta na najwyższym poziomie

Ile to kosztuje?

Rejestracja w serwisie jest darmowa. Wpłaty i wypłaty również są darmowe, jeżeli przesyłamy pieniądze w ramach jednego z banków, w których Walutomat prowadzi rachunki. Szczegóły znajdziesz na tej stronie.

W przypadku gdy użytkownik ma konto w innym banku niż Walutomat, może zostać pobrana opłata od przelewu w wysokości ustalonej przez dany bank. Walutomat wprowadził również bezpłatne przelewy na Ukrainę i z Ukrainy do Polski.

Przelewy zagraniczne

Walutomat.pl umożliwia nie tylko wymianę pieniędzy po atrakcyjnym kursie, ale również szybkie i tanie przelewy do odbiorców w kraju i za granicą.

Korzyści:

– Możliwość przelewu do ponad 40 krajów
– Darmowy pierwszy przelew za granicę
– Atrakcyjne kursy wymiany walut
– Wygoda i bezpieczeństwo
– Cennik przelewów zagranicznych jest jasny i transparentny, a koszt przelewu nie zależy od kwoty, którą wymieniasz i przesyłasz
– Przelewy przyśpieszone taniej niż w banku
– Przelewy OUR do 100 zł realizowane do krajów poza strefą EOG

Przelew Natychmiastowy w euro – SEPA Instant – Co wyróżnia przelewy SEPA Instant?

– Czas realizacji – jest on NATYCHMIASTOWY
– Zrealizowany 24/7 przez 365 dni w roku
– Można go zlecić do kwoty 100 000 EUR

Walutomat.pl jako pierwsza polska instytucja zaoferował powyższe rozwiązanie.

Jak Walutomat dba o bezpieczeństwo?

Zastanawiasz się, czy wymiana walut online z innymi użytkownikami jest bezpieczna? Tak! Bezpieczeństwo gwarantuje system zabezpieczeń transakcji i środków:

Bezpieczeństwo transakcji opiera się na pięciu filarach:

– Currency One, operator Walutomat.pl, posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych, o numerze IP33/2015
– Dane klientów są przechowywane w bezpieczny sposób, zgodnie z wymogami obowiązujących regulacji
– Transakcje z pełnym pokryciem środków
– Certyfikat SSL, zapewniający zaawansowane szyfrowanie połączeń internetowych
– Autoryzacja SMS

Spółka Currency One SA prowadzi zarejestrowaną działalność kantorową zgodnie z przepisami prawa dewizowego i znajduje się w rejestrze Narodowego Banku Polskiego. Jako jedni z nielicznych posiadają licencję Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na świadczenie usług płatniczych. Oznacza to, że firma jest w dobrej kondycji finansowej, jest zarządzana ostrożnie i stabilnie, ma fundusze i mechanizmy wystarczające do obsługi pieniędzy klientów, a środki przeznaczone na transakcje płatnicze znajdują się na oddzielnych kontach i są wyłączone z masy upadłościowej. Pieniądze klientów Walutomatu są więc chronione.

Zachęcam do wypróbowania Walutomatu – jest to rozwiązanie sprawdzone i bezpieczne. Jeżeli cenisz sobie niskie koszty oraz wygodę, może to być idealna oferta dla ciebie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Walutomat.pl.

Życzę korzystnych kursów!

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
(87 głosów, średnia: 4,71 / 5)
Loading...