Wymiana walut online

W ubiegłym roku ponad 400 tysięcy klientów dokonało internetowej wymiany walut o wartości 30 mld złotych. Do niedawna wydawało się, że transakcje walutowe są zarezerwowane wyłącznie dla banków i stacjonarnych kantorów walutowych. Co sprawiło, że wymiana walut online zaczęła cieszyć się tak dużym zainteresowaniem?

(więcej…)

Czytaj dalej

Porównanie kursów walut w kantorach online i stacjonarnych

Gdyby przeprowadzić sondę uliczną 10 lat temu i zadać respondentowi pytanie: z czym ci się kojarzy nazwa kantor, odpowiedź byłaby oczywista. Ankietowany odpowiedziałby, że jest to punkt wymiany walut, gdzie siedzi za szybą pancerną pan, niejednokrotnie przyozdobiony przepięknym złotym łańcuszkiem, i licząc dłońmi w tempie ekspresowym walutę, wymienia pieniądz w formie papierowej. Gospodarka nie znosi próżni i od kilku lat z powodzeniem funkcjonują na rynku e-kantory, które nie potrzebują atrybutów kantorów stacjonarnych.

(więcej…)

Czytaj dalej

Kantor walutowy czyli przepis na tańszą walutę

Na rynku od kilku lat działają kantory walut online, które z powodzeniem konkurują z innymi pośrednikami (kantory stacjonarne i banki). Obroty za pomocą e-kantorów corocznie rosną w tempie kilkudziesięciu procent. Wygląda na to, że wiele osób przekonało się do korzyści oferowanych przez internetowe kantory walutowe. Oszczędności kosztowe są  kluczowym argumentem dla potencjalnych klientów.

(więcej…)

Czytaj dalej

Czy kantory online są bezpieczne?

Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Ludzie pracują, by zapewnić byt sobie i swoim najbliższym. Nadwyżki z uzyskanej pracy lokują w różnego rodzaju przedsięwzięcia. Część z nich wiąże się z wymianą walutową. Od kilku lat coraz większym powodzeniem cieszą się internetowe kantory walutowe. Czy warto im zaufać?

(więcej…)

Czytaj dalej

Dla kogo są i jak działają e-kantory?

6 lat temu na polskim rynku finansowym pojawiły się wyspecjalizowane podmioty zajmujące się wymianą walut online – kantory internetowe. Stanowią ciekawą alternatywę dla osób potrzebujących wsparcia w zakresie obrotu walutowego w porównaniu z tradycyjnymi pośrednikami (banki, kantory stacjonarne). Obecnie działa ich kilkadziesiąt. Według ocen specjalistów umożliwiły one transakcje walutowe o wartości przeszło 20 mld zł, a skorzystało z nich ponad 400 tys. osób.

(więcej…)

Czytaj dalej