Ustawa frankowa. Co dalej z frankowiczami?

Ustawa frankowa zgodnie z zapowiedziami miała wejść w życie w lipcu bieżącego roku. Tymczasem Sejm wciąż się nią nie zajmuje. Nie zmienia tego nawet fakt, że obecnie za franka szwajcarskiego płaci się aż 3,85 zł. Zatem co z frankowiczami?

(więcej…)

Czytaj dalej

NBP wprowadził do obiegu dwupoziomową monetę kolekcjonerską

Narodowy Bank Polski  wprowadził do obiegu pierwszą monetę dwupoziomową dla kolekcjonerów. To pierwsza w historii moneta, w której lustra znajdują się na dwóch poziomach. Okazją jest 35-lecie powstania Solidarności Walczącej. Awers przestawia pękający monolit ze słowami przysięgi członków Solidarności. Z kolei rewers to sylwetka kobiety malującej znak związku. Są to projekty Roberta Kotowicza i Jacka Jaśkiewicza. (więcej…)

Czytaj dalej

Banknot 500-złotowy z Janem III Sobieskim już w obiegu

W piątek 10 lutego Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu nowy banknot o nominale 500 zł. Zapotrzebowanie  w Polsce na banknoty o wysokich nominałach ciągle rośnie. Banknot 500 zł znacznie ułatwi większe rozliczenia gotówkowe. Ponadto zmniejszeniu ulegną koszty obsługi pieniądza i to zarówno w przypadku przedsiębiorców, jak i banku centralnego. Nowy banknot pozwoli też NBP na efektywniejsze zarządzanie zapasem banknotów obiegowych.

(więcej…)

Czytaj dalej

Szczęśliwego Nowego Roku 2017!

Szczęśliwego Nowego Roku życzy zespół kantoryinternetowe.com.

Czytaj dalej

Funt brytyjski w cenie euro?

Od czasu ogłoszenia w czerwcu bieżącego roku wyników referendum w sprawie Brexitu, funt brytyjski zdążył już stracić na wartości 15% w stosunku do innych walut. Wszystko wskazuje także na to, że to jeszcze nie koniec jego problemów. Jeśli spełni się negatywny dla Wielkiej Brytanii scenariusz, szterling wkrótce będzie wart tyle samo, co euro.

(więcej…)

Czytaj dalej